ВІДПОЧИНКОВО-ОЗДОРОВЧИЙ КОМПЛЕКС ІЗ ЦІЛОРІЧНИМ РЕЖИМОМ РОБОТИ В ЧЕРНІВЦЯХ І КАРПАТАХ

 У Чернівцях для молоді облаштований дозвіллєво-відпочинковий осередок із усіма необхідними умовами проживання. Відпочинково-оздоровчий комплекс з цілорічним режимом роботи створений для молоді. Перевагою комплексу є те, що в плані оздоровлення, відпочинку та розвитку молоді в цілому він нічим не поступається установам такого типу, але разом із тим забезпечує правильне, з точки зору моралі, духовне виховання молоді. 

 

  У стаціонарному молодіжному осередку відпочивальники перебувають цілодобово. Поряд із оздоровчими, надаються комплекси дій, спрямованих на розвиток у молоді певних здібностей та позитивно-творчих зацікавленостей.

 

  На базі відпочинково-оздоровчого  комплексу створено можливості для організації повноцінного молодіжного відпочинку. Позитивний духовний та природний мікроклімат самого середовища сприяє вихованню молодого покоління, благочесному наснаженню та оздоровленню дітей.

 

Для забезпечення активного молодіжного дозвілля побудоване Подвір’я  комплексу у мальовничому місці Карпат, де також створені всі необхідні умови для гірського відпочинку.

 

Матеріально-технічна база

 

  У 2017 році побудований триповерховий Гостинний корпус площею 1050м2, де розміщується актовий зал, навчальні й спальні кімнати, бібліотека, читальний зал, кухня, їдальня, медпункт. Навчальні аудиторії укомплектовані комп’ютерами, об’єднаними в єдину локальну мережу, яка підключена до глобального мережевого простору Internet

 

  У 2018 році в надзвичайно красивій місцині Буковинських Карпат засноване Подвір’я комплексу загальною площею 300 м2. (Урочище “Далмація”, Чернівецька обл.).  Подвір'я комплексу – це місцевість, на якій побудована двоповерхова дерев'яна архітектурна споруда. Розташована  в залісненій території на високогір'ї Буковинських Карпат з неперевершеним краєвидом і чудовою панорамою, розлого виграваючого зеленого осамиту полів та узліссь з цяточками гуцульських хат, неймовірної краси оприродненої вишиванки розташованого внизу села.

  У головній будівлі архітектурного комплексу розміщено невеличкий зал, кухня, столова, кімнати для відпочинку, окремо облаштовані спальні кімнати та санітарні зони.

  Вдале розташування Подвір'я комплексу (в оточенні гір, лісу, близькість до гірської річки Сирет) дає змогу більшу частину часу перебувати на свіжому повітрі, збирати гриби та ягоди, ловити рибу, кататися на конях, брати участь у гірських походах, організовувати екскурсії, а взимку кататися на санках та лижах.

 

Цілорічний режим роботи

 

 Відпочинково-оздоровчий комплекс є  стаціонарний постійно діючий, спеціально організований з цілорічним режимом роботи. Призначений для оздоровлення, відпочинку, духовного розвитку молоді, що має визначене місце розташування, матеріально-технічну базу, кадрове забезпечення та технології для надання послуг з оздоровлення та відпочинку молоді.

  Відпочинково-оздоровчий комплекс працює в режимі постійної роботи (кожного дня без вихідних). Можна приїжджати в будь-які дні (будні чи вихідні). Перебувати в таборі можна від одного до 14 днів. Залежно від можливостей і потреб відпочивальників. Можна приїжджати, навіть, виключно лише на вихідні дні, одному або з організованою групою.

 

Хто може відпочивати в оздоровчому закладі

 

Для оздоровлення і відпочинку, впродовж усього року, приймається молодь з усієї України.

У стаціонарному молодіжному оздоровчому закладі  відпочивальники перебувають цілодобово.

Відпочиваючі забезпечуються триразовим харчуванням і житлом з усіма побутовими зручностями.

 

 

 

Порядок прийому

 

   Відпочинково-оздоровчий комплекс  приймає на оздоровлення та відпочинок молодь від 14 до 25 років. Приймання до табору дорослих відпочивальників здійснюється при наявності документа, що посвідчує особу, як правило – паспорту.

 

Кошти комплексу

 

  Відпочинково-освітній комплекс утримується за рахунок добровільних внесків, коштів із пожертв приватних осіб і підприємств. Особи, що займають відповідальні посади в таборі, за власним бажанням можуть працювати безоплатно. 

 

Територія комплексу

 

Відпочинково-оздоровчий комплекс розташований в тихому, спокійному місці, біля лісу. В місцині із бездоганно чистим повітрям, запахом сосен і хвої, звуки природи сприятливо позначаються на здоров’ї і настрої молодих людей, а безпосередня близькість до природи гарантовано подарує незабутній відпочинок.  

 

Відпочинково-оздоровчий комплекс організовує відпочинок у Чернівцях і Карпатах, де знаходиться Подвір’я комплексу (урочище “Далмація”, Чернівецька область).

 

Проживання в Гостинному корпусі

 

  У Гостинному корпусі є загальні 4-місні номери зі зручностями на поверсі.

 

 Доступність до всіх зручностей створює комфортні умови для відвідування та перебування в ньому відпочивальників.

 

У корпусі є всі зручності – меблі, побутова техніка, постійна подача гарячої води, інтернет, кухня з їдальнею. Приміщення оснащене сантехнікою, душовою, санвузлом й іншим побутовим устаткуванням. Кімнати для проживання і затишні холи, в яких вечорами молодь збирається для спільного проведення дозвілля, або ж простого чаювання в дружній атмосфері.

 

Бронювати номери можуть приватні особи, а також групи осіб. Ті, хто приїжджає на власному транспорті можуть припаркувати автомобіль безпосередньо біля входу до Гостинного корпусу.

 

Столова


 Одним з постійно затребуваних місць відпочинково-оздоровчого комплексу є столова. Столова знаходиться в будівлі Гостинного корпусу і є зразком дотримання уставних принципів кухні. Для того, щоб всі відпочиваючі могли підкріпити свої тілесні сили, організоване якісне харчування, що складається тільки з натуральних, екологічно чистих продуктів. В будівлі Гостинного корпусу відкрита як столо-ва, так і кафе, які розраховані на людей з різним рівнем достатку. 

 

Структура роботи

 

 У відпочинково-освітньому комплексі створені якісні та безпечні умови перебування молоді, належні умови для повноцінного оздоровлення та відпочинку, розвитку її творчих здібностей, занять фізичною культурою, туризмом, природоохоронною та краєзнавчою роботою, заняттям суспільно-корисною справою. Створено всі умови для добровільного вибору основних напрямів та видів діяльності й дозвілля, забезпечується охорона життя і здоров’я, надання медичної допомоги, реалізація світоглядно формуючих освітніх програм духовного розвитку молоді, загалом, організація змістовного й активного дозвілля тощо.

 

Кадри комплексу

 

  Вихователі призначаються з числа педагогів. Керівниками відпочинкових груп (вожатими) призначаються відповідальні особи. Інструкторами з фізичної культури призначаються особи, що мають відповідний фах та практичну підготовку. Інструктор з фізкультури проводить ранкову гімнастику, оздоровчі заняття, спортивні ігри, організує спортивні змагання, турніри.

 

У ХОДІ ЕКСКУРСІЙНО-ВІДПОЧИНКОВИХ ПРОГРАМ ПРОПОНУЄТЬСЯ :

 

Екскурсійні тури перлинами Чернівців і Буковнинських Карпат

 

Пропоновані програми відпочинку – це завжди захоплююче та цікаве поєднання пізнання краси створеної природи, буковинського архітектурно-мистецького колориту й науки, спрямовані на розширення світоглядних обріїв, отримання нових вражень і знань, здобуття важливих духовних орієнтирів, які допоможуть досягти вагомих успіхів у діяльному, практичному житті.

 

Цікаві зустрічі в колі однодумців

 

   Знайомство з молоддю інших регіонів України, налагодження товариських стосунків з однодумцями. Прекрасна нагода заручитися надійною підтримкою і сприянням від молодих людей, які завжди намагатимуться допомогти чи просто бути поруч у прикру життєву хвилину, розділити сумні й радісні моменти в житті.

 

Подвіря в Карпатах

 

  Для якісного відпочинку молоді, зміцнення здоров'я і фізичного загартування широко використовуються природно-кліматичні умови середовища, де розміщений сам комплекс, що уможливлює використання всього природно-рекреаційного потенціалу гірського відпочинку. Споруджене Подвір’я у Карпатах це – унікальне за красою, оздоровчими можливостями й географічним положенням місце, придатне для відпочинку як у літній, так і в зимовий час. Тобто, оздоровлення та відпочинок тут можливий впродовж усього року. Подвір’я розташоване в урочищі “Далмація” Чернівецької обл. (регіон Буковинських Карпат). Довколишній вільний простір утворює зону відпочинку з мангалами й альтанками на свіжому повітрі. Неймовірні краєвиди гір, кришталево чисте повітря, насичене оздоровлюючим ароматом хвої, вільний доступ до лікувалних джерел (кожне з яких має свої унікальні фізіотерапевтичні властивості), натуральні домашні продукти, річка з рідкісними видами форелі, заспокійливий шелест лісів, умиротворюючі звуки природи, спокійна, емоційно розвантажуюча атмосфера, що створює відчуття домашнього затишку, тепла та душевної гармонії.

 

Відпочинок у мальовничому місці Карпат

 

У мальовничому місці Карпат, в урочищі “Далмація” створені необхідні умови для гірського відпочинку впродовж усього року. Подвір’я комплексу огорнене густими лісами та стрімкими гірськими схилами, розташоване в місцевості, яка вважається однією з найбільш екологічно чистих карпатських місцин.  Це – унікальне за красою, оздоровчими можливостями й географічним положенням місце, придатне для відпочинку як у літній, так і в зимовий час.

 

Мальовничі лісові краєвиди – ідеальні умови для відпочинку

 

Цілюще гірське повітря та мальовничі лісові краєвиди створюють ідеальні умови для відпочинку. Тут можна помандрувати навколишніми гірськими вершинами, побувати біля водоспадів, гірських річок, порибалити на кришталево чистих водоймах із райдужною і струмковою фореллю, сходити по гриби, поласувати поживними лісовими ягодами або просто прогулятися зеленим, чистим лісом.

 

Комплексне природне оздоровлення та зміцнення організму

 

Цілюще гірське повітря, заспокійливий гомін лісу, річок, природне середовище Карпат, загалом, сприятимуть загальному зміцненню організму, створять необхідні умови для його комплексного природного оздоровлення. А естетично незабутнє, релаксуюче-умиротворююче позитивне душевне налаштування буде гарантоване завдяки унікальній можливості панорамного огляду вражаючих краєвидів, напрочуд красивих природних візерунків гірського ландшафту.

 

Відпочинок упродовж усього року

 

  Карпатська природа – це прекрасне поєднання гір і пейзажів узлісь, полонин та лісів, привабливе і влітку, і взимку. Завдяки вдалому розташуванню і відповідним природним кліматичним умовам сніг тут випадає рано. В цій гірській місцевості надзвичайно вдале й природне розташування безлічі схилів, які ідеально підходять для катання на лижах, санках, сноубордах чи сноутюбах. Оздоровлення та відпочинок у садибі можливі впродовж усього року. Першочерговим є прийом соціально вразливої молоді, дітей із багатодітних і малозабезпечених сімей, сиріт та інвалідів. Відпочиваючі забезпечуються триразовим харчуванням і житлом з усіма побутовими зручностями.

 

Екскурсії та активний відпочинок у Карпатах

 

  Чудова нагода активного відпочинку в мальовничих Карпатах, подорожування і комфортного проживання в оточенні живої гірської природи. Тут можна почути чарівний пташиний спів, побачити лісових тварин, побувати на форельному господарстві з вирощування і розмноження рідкісних видів цієї риби. Гарно й незабутньо провести час на річках Сирет, Лекече, Лопушна, Чемернар (з їхніми водоспадними притоками), піднятися до витоків деяких із них у гущі гірських ущелин, оглянути ландшафтні заказники із мережею мальовничих водоспадних каскадів Буковинських Карпат, втамовувати спрагу із цілющих джерел на територіях національних заповідників, заповідних урочищ, побачити чимало вражаючих своєю красою геологічних та карстово-спелеологічних пам’яток природи. А все це разом – прекрасна нагода омріяного багатьма активного здорового відпочинку на свіжому гірському повітрі з походами через гірські хребти, полонини й ліси, можливість їх панорамного огляду, цікаві зустрічі з місцевими жителями, які готові щедро ділитися своїми захоплюючими розповідями про життя гуцулів, їх культуру, побут і традиції. Крім того, кожен зможе почути славнозвісні буковинські мелодії і пройнятися змістом гуцульських пісень, відчути ті давні пісенні корені, на яких зростали видатні українські співаки та композитори.

 

ВІДПОЧИНКОВО-ОСВІТНІЙ КОМПЛЕКС ІЗ ЦІЛОРІЧНИМ РЕЖИМОМ РОБОТИ В ЧЕРНІВЦЯХ І КАРПАТАХ має на меті – сформувати кращі моральні якості на основі духовності та моралі. Для оздоровлення і відпочинку, впродовж усього року, приймається молодь з усієї України. Відпочиваючі забезпечуються триразовим харчуванням і житлом з усіма побутовими зручностями.

 

  Щиросердечно запрошуємо осіб віком від 14 до 20 років скористатися чудовою нагодою активного відпочинку, відновлення духовних і фізичних сил, подорожування і комфортного проживання в оточенні живої природи, неймовірно цікавого й невимушеного спілкування у колі друзів та однодумців!

 

 

Розпорядок дня:

 

7.30 – 7.40  Підйом, ранковий туалет.

 

7.40 – 8.00  Зарядка.

 

8.00 – 8.10  Умивання, прибирання ліжок.

 

8.10 – 8.20  Ранкові читання.

 

8.20 – 8.30  Лінійка, оголошення.

 

8.30 – 9.00  Сніданок.

 

9.00 – 9.40  Уроки художнього і музичного 

 

  мистецтва, крою та шиття, різьбярства,  

 

співу, хорового диригування, 

 

постановки голосу,

 

основи  християнської  етики,  

 

англійської та грецької мови.

 

9.40 – 10.00  Другий сніданок.

 

10.00 – 12.30  Влітку – різноманітні походи через  

 

гірські хребти, полонини й ліси, їх  

 

панорамний огляд, цікаві  зустрічі з  

місцевими жителями. Взимку –  

катання на лижах, санках, сноубордах

 

чи сноутюбах.

 

12.30 – 13.00   Санітарна година.

 

13.00 – 13.30   Обід.

 

13.30 – 15.30   Тиха година.

 

15.30 – 16.00   Полуденок.

 

16.00 – 19.30   Заняття у гуртках і спортивних секціях.  

 

Тематичні спортивні ігри та

 

змагання. Підготовка до вечірніх  

заходів.

 

19.30 – 20.00   Вечеря. 

 

20.00 – 21.30   Загальні заходи: багаття, конкурси,

 

вікторини, концерти.

 

21.30 – 21.40   Лінійка, підсумки дня, оголошення.

 

21.40 – 21.50   Вечірні читання.

 

21.50 – 22.00   Умивання, підготовка до сну.

 

22.00  Відбій. Читання на ніч духовної  

літератури.